غرب زدگی یا شعارزدگی یا چیزی شبیه به این

با آن که اهل سیاسی نوشتن نیستم و بسیار هم سعی دارم از این کار دوری کنم ولی از آن جا که چیزی نمانده آب خوردنمان را هم -البته به شکلی که هنوز چند و چون آن را نمی دانم- کاری سیاسی تلقی کنند، با شنیدن فقط چند ثانیه از برنامه نود تصمیم گرفتم بنویسم که وقتی جایزه برنده این برنامه یک گوشی آیفون ۱۰ است که همه مان می دانیم آمریکاییست، بسیار شرم آور است؛ این در حالیست که صدا و سیما دم به دقیقه بر طبل نفرت از آمریکا و سیاست های نادرست این کشور می کوبد و برای همه این اثبات شده است که بدون گوشی آیفون ۱۰ هم می توان به زندگی ادامه داد و این گوشی از کالا های حیاتی نیست که مجبور باشیم برای ادامه زندگی حتماً تهیه اش کنیم؛ بهتر است بدانید من به هیچ وجه مخالف آمریکا به شکلی که معمولاً در رسانه ها مطرح می شود نیستم ولی با این که بلانسبت شما احمق فرض شوم علاوه بر این که به شدت مخالف هستم، مبارزه هم می کنم.
بی زحمت موافقین رسانه میلی هم نیایند بگویند برنامه نود که همه صدا و سیما نیست و تو نباید همه را با یک چوب برانی!
در پاسخشان پیشاپیش عرض می کنم که برنامه نود از پرطرفدار ترین برنامه های صدا و سیماست که نظارت بسیار ویژه ای هم بر آن اِعمال می شود، حالا این که چه اتفاقی افتاده که عادل فردوسیپور به این صراحت جایزه برنامه را آیفون ۱۰ اعلام می کند من نمی دانم ولی به تمام کسانی که داعیه مرگ بر آمریکا دارند می گویم که:
وقتی گوشی آیفون ۱۰ در جیبتان باشد یا حتی آرزوی به دست آوردنش را در سر بپرورانید، هر قدر هم که مرگ بر آمریکا بگویید راه به جایی نمی برد، بهتر است کمی به جای زبان با عملتان بیزاری از آمریکا را نشان دهید.
لازم به ذکر نیست که این مسأله فقط یک نمونه بسیار ساده از ادعای توخالی مرگ بر آمریکاست!

این نوشته در متفرقه ارسال و , , , , , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

5 دیدگاه دربارهٔ «غرب زدگی یا شعارزدگی یا چیزی شبیه به این»

 1. س می‌گوید:

  سلام
  قویا، عملا و محکم تایید میشود!یادم امد به گفته بنده خدایی که بنزین هواپیما هم باید بخرید… واقعا هم چه درست اشاره فرمودید که “این مسأله فقط یک نمونه بسیار ساده از ادعای توخالی مرگ بر آمریکاست!”حالا اینها همه به کنار…این چپ و راست و بیجا و بی دلیل واژه های فرنگی به کار بردنشان در این رسانه را کجای دلمان بگذاریم؟! هنوز هم نتوانسته ام با این “سلبریتی”، “تایم” ، “استاتوس” (با تلفظی کاملا اشتباه!!!) و چندتای دیگر که یادم نیست کنار بیایم.چند سال دیگر از این زبان چه خواهد ماند را نمی دانم.

 2. س می‌گوید:

  سلام
  واقعا و ای کاش! از این زبان به زودی شاید دیگر چیزی به جا نماند…کجایی فردوسی پاکزاد که ببینی بسی رنج بردی ولی چه آسانبر بادش می دهند این زبان را! سلبرییتی در اصل به معنای چهره های شناخته شده و ستاره های عرصه های فرهنگ، هنر، ورزش و این چیزهاست. می توانند به جایش بگوینده “ستاره” یا “چهره” اما دو دستی چسبیدند به این واژه که یعنی بگویند بله! ما هم بلدیم…بدتر از همه چند روز پیش نماینده مجلس هم آن را به کار برد!!! دردناکتر اینکه بیشتر هم به خاطر اینست که شبکه های ماهواره ای بسیار به کار می برند این واژه را و شده اند الگو برای رواج بی فرهنگی در جامعه ما!به خدا زبان و فرهنگ زیبایی داریم ولی قدرش را نمی دانیم و چندی دیگر نه شبیه خودمان هستیم نه بیگانگانی که نشناخته شیفته شان شده ایم! شکلک آه کشیدن و دست بر سر داشتن!

 3. حسین آگاهی می‌گوید:

  سلام.
  ممنون از توضیحتون
  دقیقاً زبان فارسی داره به زودی نابود میشه.
  و چه جالب که نرم افزار ما این واژه رو سَلَبریتی می خونه دیگه اوجِ فاجعه است خخخخخخخخ

 4. س می‌گوید:

  سلام 🙂
  خواهش می کنم. از این نرم افزارها و حتی برخی کتابها هم هر از گاهی یک سری چیزها دیده میشود.خخخخ
  خدا آخر و عاقبت زبان دوست داشتنیمان را به خیر کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً پاسخ معادله امنیتی را در کادر بنویسید *