زندگی

در آستانه ورود به سال هزار و سی صد و نود و هفت قرار داریم.

باز هم گذر عمر و شروعی دیگر برای بهاری تازه و خداحافظی با سال گذشته و در دل ها هزاران جوانه امید و آرزو و همین طور به همان اندازه یا کمتر و بیشتر حسرت و آه از نرسیدن ها و نشدن ها!

نمی دانم این مطلب قرار است چه طور نوشته ای از کار در آید اما قبل از همه چیز، به رسم ادب، عید نوروز را به شما عزیزان همراه تبریک می گویم و امیدوارم همراه با بهار، دل هایتان هم سرشار از رویش و جوشش و نشاط و خلاصه هرچه خوبیست باشد.

این روز ها دارم یاد می گیرم که بیش از پیش با مشکلات کنار بیایم و به جای این که همیشه با آن ها مواجه بشوم، به خودم می آموزم که گاهی وقت ها هم می توانم از کنارشان رد شده و مثل بخشی از زندگی بپذیرمشان؛ جوری که با کمترین ضربه در کنارشان زندگی کنم و سعی کنم حتی بعضی وقت ها ازشان لذت هم ببرم.

بخواهیم یا نخواهیم مشکلات قسمتی از زندگی هستند و نمی شود همیشه ازشان فرار کرد و باید دنبال راهی باشیم که میم اول مشکلات را برداشته و به شکلات تبدیلشان کنیم.

من باید یاد بگیرم بزرگ تر بشوم و زندگی را با تمامی خوبی ها و بدی هایش بپذیرم و با سلاح امید و آرزو به جنگ نا امیدی ها و انرژی های منفی بروم و تکه هایی از زندگی را که می توانم تغییر دهم به شکل دلخواهم در آورم و بخش های بی تغییر یا آنان که سخت تغییر می کنند را تمام و کمال بپذیرم و کمتر نق بزنم و خیلی کار های دیگر هم باید انجام دهم که حالا وقت گفتنشان نیست.

گاهی وقت ها بی خیالی می تواند راه خوبی باشد و بعضی زمان ها هم مبارزه مستقیم بهترین راه است؛ ما آدم ها باید یاد بگیریم که در مواجهه با هر مشکل به تناسب همان مسأله راه مناسب را نیز پیدا کنیم و با انتخاب درست ترین راه حل از لحظه لحظه زندگی لذت ببریم.

این نوشته در متفرقه ارسال و , , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

6 دیدگاه دربارهٔ «زندگی»

 1. ابراهیم می‌گوید:

  سلام حسین جان
  عیدت مبارک
  امیدوارم که سال حسابی خوبی رو شروع کنی
  باهت موافقم گاهی باید از کنار مشکلات گذشت جای اینکه رو در روشون ایستاد
  بخصوص زمانی که میدونی توان مقابله باهشو نداری

 2. س می‌گوید:

  سلام و همان اول تا فراموش نکردم سال نو را تبریک گفته و بهترینها را در این سال و همه سالهای پس از آن برایتان آرزو می کنم.
  چه نوشته پخته و پرمغزی! البته امیدوارم چنین برداشت نشود که نوشته های دیگرتان چنین نبوده! هر نوشته ای ویژگیهای ویژه خود را دارد و این ویژگیها هم در این نوشته بسیار امیدبخش و دلنشین یافت میشود. بله…همه ما دیر یا زود به این نتیجه می رسیم که باید این گونه زندگی کنیم. به شما تبریک می گویم که در زمان مناسب و پیش از آنکه دیر شود به چنین نتیجه خوبی دست یافتید.

 3. پریسا می‌گوید:

  سلام. سال نو مبارک! چه عالی که خیلی از اینجا جا نموندم. فقط۲تا! آخ جون. تمام این ها رو من هم باید انجام بدم. به خصوص این بخش کمتر نق زدن رو. باید انجام بدم ولی خدا می دونه کی. ولی در۱سری از این بایدها چند قدمی پیش رفتم و دارم سعی می کنم که بیشتر پیش برم. کاش بتونم!

  • حسین آگاهی می‌گوید:

   سلام.
   سال نو بر شما هم مبارک!
   بله زیاد ننوشتم ولی دلیلی وجود نداره که زیاد هم ننویسم
   به زودی کوله باری از مطلب این جا خواهد بود حس می کنم کلی حرف برای نوشتن و گفتن دارم که فقط میشه این جا گفت و نوشت.
   بله باید یاد بگیریم باید همه مون یاد بگیریم
   خوش به حالتون که مقداریش رو یاد گرفتید.
   من باید خیلی بیشتر از شما تلاش کنم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً پاسخ معادله امنیتی را در کادر بنویسید *