دیدار یار غایب دانی چه ذوق دارد/ ابری که در بیابان بر تشنه ای ببارد

حتی دیدن این وقایع در خواب هم آن قدر برایم هیجان انگیز هست که اگر به من بگویند تمامش را خواب دیده ام چیزی از خوشحالیم کم نمی شود.
امروز از ساعت هشت تا حدود پنج و نیم کلاس و جلسه و مسائلی از این دست داشتیم که حسابی خسته مان کردند. یا زمانه عوض شده و کلاس ها واقعاً خسته کننده شده اند و یا من واقعاً پیر شده ام و دیگر تاب و توان قدیم ها را ندارم که داشتن دوتا کلاس و یک جلسه نسبتاً طولانی می تواند این همه انرژیم را بگیرد.
بی خیال حوصله مقدمه چینی بی خودی ندارم و یک دفعه می زنم توی دل ماجرا و همان اول می روم سراغ آخرش. جلسه بحث و گفت و گو پیرامون قانون اساسی که تمام شد با آن که هر کداممان به هم تذکر می دادیم که نه این دفعه رو دیگه خجالت بکشید و با اون که مراسم برای خودتون بوده و انجمن علمی هستید مثلاً ولی یک بار هم که شده به کیک و آبمیوه هایی که موندند حمله نکنید همچنان که مشغول تذکر به هم بودیم در یک حمله گاز انبری به کیک و آبمیوه ها هجوم بردیم و مشغول خوردن شدیم. به شدت در حال خوردن بودیم که دوستی را که یکی دو پست قبل تر نوشتم که مدت زیادیست ندیدمش جلو آمد و دیده بوسی ها در حالی که سعی داشتم به هر شکل که شده کیک را تمام کنم شروع شد. با دهان پر معذرت خواهی کردم و گفتم: واااااااای نه! یعنی باید همین الآن این اتفاق خیلی خوب می افتاد. آرین مُردی ها حواست باشه با این پیشنهادای عجیبت. دوستم گفت: بابا بی خیال مهم نیست من باید تو رو می دیدم که دیدم -دیگه دهن پر یا خالی چه فرقی می کنه- ما هم از این کارا زیاد انجام دادیم خب چه خبر؟ از خودت بگو و باز شدیم همانی که بودیم انگار نه انگار این همه وقت هم را ندیده ایم و به راستی هیچ چیز بینمان فرق نکرده بود.
لازم به گفتن نیست که آن همه خستگی یک دفعه دود شد و رفت نمی دانم کجا.
از همین تریبون از تمام کسانی که دعا کردند دوستم را ببینم حسابی تشکر می کنم و امیدوارم اثر تمام دعاهای خوبشان به زودی به خودشان برگردد.
پینوشت:
عنوان پست بیتی است از سعدی بزرگ.

این نوشته در متفرقه ارسال و , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

1 دیدگاه دربارهٔ «دیدار یار غایب دانی چه ذوق دارد/ ابری که در بیابان بر تشنه ای ببارد»

  1. بازتاب: شعر گردانی دیدار یار غایب دانی چه ذوق دارد - AZAR

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً پاسخ معادله امنیتی را در کادر بنویسید *