پایانی خوش از کلاسی دیگر

کلاس بریل که در مطلب قبل از آن نوشته بودم به پایان رسید.
تمام کسانی که برای آموختن این خط نزد من آمده بودند در آخرین جلسه هم می توانستند بنویسند و هم بخوانند اما این که چه قدر در ذهنشان بماند دیگر به خودشان بستگی دارد که چه اندازه تلاش کنند و تمرین را نیز فراموش ننمایند.
اما چیزی که باعث شد این مطلب را بنویسم نوشته یکی از دانشجویان است که برای من فرستاده اند و در آن جملاتی زیبا را هم به فارسی و هم انگلیسی با خط بریل نوشته اند. از آن جا که هیچ کدام از کسانی که تا کنون با من کلاس بریل داشته اند چنین کاری نکرده اند و باید خدمتتان نیز عرض کنم که چنین وظیفه ای هم نداشته اند کار ایشان برایم بسیار جالب و خاطره انگیز است که عین مطلبشان را برای یادگاری این جا نیز می آورم. ابتدا کلماتی که اکثر حروف در آن ها به کار رفته است نوشته بودند و بعد متن هایی زیبا از این قرار:
گابریل گارسیا مارکز: «باید دنیا را کمی بهتر از آن چه تحویل گرفته ای تحویل دهی. خواه با فرزندی خوب خواه با باغچه ای سرسبز خواه با اندکی بهبود شرایط اجتماعی و این که بدانی حتی یک نفر با بودن تو ساده تر نفس کشیده است یعنی تو موفق شده ای!»
فرد راجرز: «مشکلی که من با لغت معلولیت دارم این است که به محض شنیدن معلولیت همه به یاد کسانی می افتند که نمی بینند یا نمی شنوند یا نمی توانند راه بروند در حالی که این ها اگر هم معلولیت باشد ساده ترین شکل آن است. آن ها که احساس در وجودشان مرده است را معلول نمی دانیم. آن ها که نمی توانند یا نمی خواهند یا نیاموخته اند که صادقانه در مورد احساسشان حرف بزنند را معلول نمیدانیم. آن ها که نمی توانند دوستی های خوب و بلندمدت بسازند را معلول نمی دانیم. آن ها که نمی توانند بفهمند که در زندگی چه می خواهند را معلول نمی دانیم. آن ها که چشمشان جز خودشان نمی بیند را معلول نمی دانیم. آن ها که دستشان به امید نمی رسد و در انتظارند که دیگران امید و انگیزه را پیش پایشان قرار دهند را معلول نمی دانیم. این معلولیت های واقعی را نمی بینیم و از این که دست و پا و چشم و گوش داریم احساس سلامت می کنیم.»
«it’s enough for me to be sure that you and I exist at this moment.» Gabriel Garcia marquez
«go and make interesting mistakes make amazing mistakes make glorious and fantastic mistakes. Break rules. Leave the world more interesting for your being here.» neil gaiman
برایم کافیست که مطمئن باشم هستی. من در حال زندگی می کنم برو و اشتباه کن. اشتباهات قشنگ کن. اشتباهات باشکوه و شگفت کن قوانین را بشکن. با شادابی زندگی کن چون این جا هستی. نیل گیمن

این نوشته در متفرقه ارسال و , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً پاسخ معادله امنیتی را در کادر بنویسید *